מאמרים

הלוואה זעירה לכל מטרה - חלק שני

הבנק אינו מעוניין לדעת איך הייתה התקנת פרגולות או איך נוסע הרכב החדש שלכם, הוא פשוט מבקש שתעזרו בשירותי ההלוואות שלו כחלק מהשירותים שהוא מציע לאזרח.

ישנן הלוואות זעירות ממש, שמאפשרות רכישות קטנות או הגשמה של רצון יוצא דופן. זוג גמלאים שחולמים על טיסה לפריז לירח דבש שני כעבור חמישים שנות נישואין למשל, הכנסותיהם נמדדות בכשלושת אלפים שקלים בחודש, כספי הפנסיה שלהם, הם כמובן אינם יכולים לשלם במכה אחת את מלוא סכום החופשה ובצער רב הם יאלצו לוותר על חלומם, אלא אם כן, הם יפנו אל הבנק וייקחו הלוואה זעירה, כזו שיוכלו לעמוד בה לאורך חודשים ארוכים.

בדומה לכך גם הורים שרוצים להפתיע את ילדיהם במתנת יום הולדת בדמות סדנת שוקולד. מדובר באותה סדנת שוקולד בעלות של אלפיים ₪, לכל הדעות סכום קטן, אך עבורם הוא גדול. אין שום בעיה, גשו גם אתם אל הבנק, קחו הלוואה של אלפיים ₪ ופרשו אתה על פני עשרה חודשים, מאתיים ₪ בחודש זהו סכום אפשרי, לא עומדים בכך, פרשו אותה לעשרים חודשים, והפכו את החוב לחוב של מאה שקלים החודש לפני הריבית. כמובן שלכל הלוואה זעירה שכזו ישנה קרן ריבית, אך מכיוון שהבנק מעוניין לעזור בהלוואות שכאלוף הריבית אינה גדולה מאד ובהחלט מאפשרת את לקיחת ההלוואה.

חזרה לחלק ראשון